fbpx
Ara
Close this search box.

SAÇ EKİMİ

Anasayfa » TIBBİ BÖLÜMLER » SAÇ EKİMİ

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç dökülmeleri daha çok erkekleri etkileyen bir sorun olarak bilinse de günümüzde cinsiyet ve yaş ayrımı olmaksızın pek çok kişiyi etkilemektedir. Saç dökülme sorunlarının başında genetik faktörler etkili olsa da çevresel faktörler ve stres gibi sorunlar da başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Kadınlarda da hamilelik sonrası yaşanan metabolik değişimler saç dökülmesine etki etmektedir. Kellik ve saç dökülme sorunları günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte eskisi gibi korkulacak bir durum değildir. Yeni çıkan teknolojilerle yapılan saç ekimi sayesinde bu sorun rahatlıkla ortadan kalkmaktadır.

Saç ekimi, kişilerde saçların yoğun bölgelerden alınarak seyrek olan bölgelere nakledilmesi işlemidir. Greft nakli olarak da adlandırılmaktadır. Greft, saçsız olan bölgeye nakledilmek için çıkarılan saç kökünün adıdır. Bir greft yaklaşık olarak 1 ile 5 saç kökünü temsil eder. Kişinin saç yapısına göre saç ekim sonucu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Olumlu sonuç alınması ve saç dökülmesinin tekrar yaşanması istenmiyorsa ekim işleminin uzman bir ekip tarafından yaptırılması önerilmektedir.

1. Aşama
2. Aşama
3. Aşama
4. Aşama

Peki saç dökülmesine etken sebepler nelerdir ve saç ekimi kimlere uygulanır ?

Genetik faktörler, stres, sıkıntı ve dengesiz beslenme gibi sebeplerin yanı sıra kimyasal madde içeren saç boyları ve saç bakım ürünlerinin sıkça kullanılması saç dökülmesine sebep olabilecek faktörler başında gelir.

Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi görülen herkese yapılabilir. Erkek tipi saç dökülmesi genetik bozukluk olan kişilerde erkeklik hormonuna bağlı olarak görülmektedir. Saçları üreten hücreler zamanla ölmektedirler. Böylece saç,ilk olarak güçsüzleşir,daha sonra büyümemeye başlar ve son evrede dökülür. Bu sorunu yaşayan kişilere saç ekimi en kesin ve kalıcı tedavi türüdür.

SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ

 • Growth Factor saç ekimi
 • Fue Yöntemi Saç Ekimi
 • Sedo-Aneljezi Uykuda Saç Ekimi
 • Platelet Rich Plasma Destekli 

GROWTH FACTOR

Growth Factor bir destekleyici tedavi yöntemidir. Growth Factor uygulamasının temel felsefesi, derinin ve saçın ihtiyacı olan her türlü protein, mineral, element ve onarıcı bileşiklerin doğrudan saç köküne ulaşmasını sağlamak, böylece saç dökülmesi’nin durdurulması veya azaltılmasını sağlayarak yeni saç oluşumunun sağlanmasıdır. Uygun hasta seçildiğinde Growth Factor son teknoloji başarılı bir yöntemdir ve saç dökülmesi tedavisinde oldukça iyi sonuçlar sağlamaktadır.

Growth Factor Kimlere Uygulanır ?

 • Saç dökülmesi problemi ve saçlarında zayıflık bulunan erkek veya kadın tüm bireylere Growth Factor uygulanabilir.
 • Ayrıca saç ekiminden sonrada dünya’da ve Türkiye’de kullanılmaktadır.
 • Yara iyileşmesi sağlar ve saç köklerinin kuvvetlenmesine yeni saç oluşumuna yardımcı olur.
 • Menopoz dönemindeki bayanlarda etkilidir.

FUE YÖNTEMİ

Fue yöntemi cerrahi bir operasyon olmadığından dolayı hastalar tarafından daha rahat karar verilen yöntemlerden biridir. Ülkemizde fue 2004 yılında uygulanmaya başlanmıştır. Fue yönteminde saç kökleri özel uçlu mikro motor ile tek tek alınarak saçsız bölgeye nakledilmesi yöntemidir.

Fue ile saç ekimi lokal anestezi altında yapılan bir yöntemdir. Yapılan anestezi sadece bölgeye uygulanır. Ağrı hissi sadece anestezi esnasında duyulur ancak dayanılmayacak derecede değildir ve geçici ağrı hissidir. Bilinciniz açık bir şekilde uygulanan yöntemde her aşamayı ağrı hissi duymadan fark edebilirsiniz. Her kişinin saç yapısı farklı olduğundan dolayı kişiden alınan kök sayısı da farklılık gösterir. Bu sebeple alınan sonuç kişiden kişiye göre değişir.

Fue saç ekimi yöntemi ile hastalardan bir seansta ortalama 2000 ile 4000 greft (bazı enselerde rakam düşebileceği gibi bazı enselerde de bu rakam artar) rahatlıkla alınabilmektedir. 1 greft saç ortalama 2- 2,5 saç teli kabul edilir. Bu da hastalara 4000 – 10000 saç teli olarak geri dönmektedir.

Fue ile kesi ve dikiş izi olmadan saçların oluşumu sağlandığından hastalar tarafından rahatlıkla tercih edilen etkili bir saç ekim yöntemidir.

SEDO-ANELJEZİ UYKUDA SAÇ EKİMİ

Anestezi uzmanı eşliğinde hafif uyku ile ağrı duymadan konforlu ve güvenli saç ekimi.

Operasyon kararı verildiğinde uzman bir hekim tarafından genel bir sağlık kontrolünden geçirilip uygun tetkikler istenerek operasyona hazırlanılır.

Yine bu uzman hekim tarafından işlem öncesinde verilen ilaçlarla bilinç kaybı olmadan hafif bir uyku hali sağlanmakta ve saç ekimi işlemi daha keyifli, rahat ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bu yöntemle ameliyathane ve hastane ortamına fobisi olan, ağrı eşiği düşük olan, işlemi yaptırmaktan korkan tüm bireyler gönül rahatlığıyla saç ekimi yaptırabilirler.

Operasyon boyunca anestezi uzmanı işleme eşlik etmektedir.

PLATELET RICH PLASMA DESTEKLİ

Birçok tedavi yönteminde kullanılan Platelet Rich Plasma Tedavisi, operasyonların iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Cilt tedavilerinde, ortopedik tedavilerinde kullanılan Platelet Rich Plasma, FUE yöntemi ile saç ekimi operasyonlarında kullanılmakta ve saç büyüme süresini hızlandırmaktadır.

Platelet Rich Plasma destekli FUE yöntemi ile yapılan saç ekiminde yaralar daha çabuk iyileşir ve saç daha hızlı bir şekilde çıkar. Toplamda 12 aya kadar uzayan saçların çıkma süresi Platelet Rich Plasma destekli FUE yöntemi ile 7-8 ay gibi süreye azalmaktadır.

Platelet Rich Plasma destekli FUE  tedavisi;

 • Saç kökü alınan bölgelerin daha hızlı ve izsiz bir şekilde iyileşmesini,
 • Alınan saç köklerinin zarar görmeden uzun süre canlı kalmasını,
 • Cansız ve ince olan saç tellerinin uzamasını, kalınlaşmasını ve canlı bir görünüme kavuşmasını,
 • Saç ekimi işlemi sonrasında ekilmiş olan saçlarının dökülmemesine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Katalog için tıklayınız..

DETAYLI BİLGİ İÇİN UZMANLARIMIZLA İLETİŞİME GEÇ >>

TIBBİ BÖLÜMLER

Nasıl Yardımcı Olabiliriz.

0212 656 8600

PBX
info@ahastanesi.com