+90 212 656 86 00

Podoloji Ayak Sağlığı

MEDİKAL AYAK BAKIMI : Estetik ve sağlığa yönelik yapılan bakımda hijyenik tırnak kesimi ve dizaynı, tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması, sertleşmiş derilerin giderilmesi uygulamaları yapılıyor.

TIRNAK MANTARI TEDAVİSİ : Kalınlaşmış ve mantarlı tırnak hastalıklı doku bırakılmayacak şekilde podoloji cihazları ile inceltilerek temizlenir. Hastalıklı dokunun temizlenmesi, ardından sağlıklı uzayan tırnağın mantara bulaşmadan uzamasını sağlar. . Bu uygulama mantarlı tırnaklarda tedavi sürecini kısaltırken, tırnakta kalınlaşmadan veya mantardan oluşan kötü görüntünün kalkmasına yarımcı olur.

NASIR TEDAVİLERİ : Cildin kendini koruma mekanizması olan nasır tabakaları, özel podolojik cihazlar ile acı vermeden alınır ve tekrar oluşmaması adına uygun kremler verilip baskıyı azaltıcı destekler tavsiye edilir. Bu sayede nasırın tekrardan oluşumu engellenir.

TOPUK ÇATLAKLARI ve SERTLEŞME KALINLAŞMA BAKIMLARI : Ayak tabanlarında uygunsuz basınç dağılımı ile birlikte oluşan hiperkeratozlar, uygun podolojik cihazlarla ağrısız acısız bir şekilde inceltiliyor ve tekrar oluşumu engellemek adına uygun kremler öneriliyor.

BATIK TIRNAK TEDAVİLERİ : Her yaş döneminde görülebilen tırnak batması, ayak parmaklarındaki tırnakların kenarının bir baskıya, darbeye veya yanlış tırnak kesimi sebebi ile yumuşak deri içine girerek gelişmesi olarak tanımlanır. Ayak sağlığı bölümünde Tel sistemi , BS Band gibi uygulamalarla tırnağın cerrahi olarak çekilmesine gerek duyulmadan batan tırnağın tekrar batması da engelleniyor.

DİYABETİK AYAK BAKIMLARI :Son yıllarda tüm dünyada hızla yaygınlaşan diyabet yani halk arasında bilinen adıyla şeker hastalığı tüm vücut sistemlerini olumsuz etkilerken, ayaklarda da çeşitli sorunlara neden olabiliyor. Diyabet hastalarının doğru ayak bakımı konusunda bilinçli olması ve gerekli tedbirlerin alınması ve yapılan Diyabetik Ayak Bakımları ile birlikte oluşabilecek komplikasyonları önüne geçilmesini sağlıyor.

HAMİLELİK DÖNEMİ AYAK BAKIMI :Gebelik döneminde ayaklar her zamankinden daha fazla bakıma ihtiyaç duymaktadır. Hamilelik dönemlerinin 3 ve 4. Ayından itibaren Ayaklar da şişme durumu gözlenir. Bu durum bir çok ayak rahatsızlığını da beraberinde getirmektedir. Medikal Ayak Bakımları sayesinde hem oluşabilecek rahatsızlıklar engellebilir hemde doğum öncesi ve sonrası dönemlerini kolaylıkla atlatabilirsiniz.